Friday, January 22, 2010

Sun 1982-2010


Un tā, beidzot, pēc vairāku mēnešu izpētes EK ir apstiprinājusi Sun Microsystems pievienošanu Oracle. Kā jau zināms, Eiropā šķērslis bija MySQL turpretī Amerikā antimonopola komisija izskatīja Java lietu, ko beigās arī apstiprināja jau pagājušajā vasarā.
Visos lielākajos ziņu portālos ir šī ziņa, bet te ir tiešais EK paziņojums.
Vēl jau šī apvienošana ir jāapstiprina Krievijas un Ķīnas antimonopola organizācijām, pie kurām ir griezies Monty Widenius (MySQL izveidotājs, kurš starp citu to pirms vairāk kā gada pārdeva Sun). Monty ir izveidojis interneta petīciju pret Sun un Oracle savienošanu tieši bažu par MySQL nākotni dēļ. Bet vai cilvēkam, kurš ko ir pārdevis, ir jāiejaucas? EK to neņēma vērā, skatīsimies, kas notiks Krievijā un Ķīnā.
Pa to laiku James Gosling (Java izveidotājs un vēl joprojām Sun darbinieks) vakar ir publicējis šādu attēlu savā Sun blogā. Rosina pārdomas - vai tiešām bēres? Tas, ka Sun nebūs kā atsevišķa kompānija, laikam ir visiem skaidrs, bet vai tās ir beigas? Laikam jau katras beigas ir jauns sākums - varbūt sākums kam vēl daudz labākam?
Laiks rādīs!13 comments:

 1. Nu, viena lieta ir skaidra - Sun vairs nav.
  Tas ka ir kāda citas kompānijas struktūra, kas nodarbojas ar tās dzelžiem un programmatūru, neko šajā konstatējumā nemaina. Žēl.

  ReplyDelete
 2. Ir Fujitsu, kas var būt par jauno SUN un ar citu Java alternatīvu izstrādātu valodu!!!!

  Nekas nav zaudēts!!!

  ReplyDelete
 3. sadarbība ar Fujitsu Sparc64 procesoru izstrādē jau paliek spekā, par Java gan nepiekritīšu

  ReplyDelete
 4. "Novirze" jau gan vairāk vai mazāk ir uz intel. Arī žēl, jo kāda vaina sparkiem izņemot cenu? ;)

  ReplyDelete
 5. Protams, Intel un AMD - abi ir Sun serveros, kam Sun pievērsās stipri par vēlu, apm. 5 gadus atpakaļ.
  SPARC ir labi savā vietā, piemēram CMT (chip multi threading) ar 256 threadiem ir ideāli Java aplikācijām, web serveriem un visam, kas prot sadalīt uzdevumus daudzos paralēlos.
  Būs gan x64 (Intel un AMD), gan SPARC (CMT un SPARC64)

  ReplyDelete
 6. Un Sparc desktopam?

  ReplyDelete
 7. desktopos Sparc diezvai pārredzamā nākotnē būs. Tomēr potenciālais Sparc darbastaciju tirgus ir par mazu, ne tā kā bija kādreiz, kad rullēja Sun un Silicon Graphics.

  ReplyDelete
 8. "..Būs gan x64 (Intel un AMD)..."

  par šo gan es nebūtu tik drošs:

  http://www.thestandard.com/news/2010/01/27/oracle-seeks-fast-profit-sun

  "We're not too interested in the commodity Windows x86 market, we'll let Dell do that," Fowler said

  kas nozīmē tikai to ka ibmam/delam/u.c. būs vienkāršāk, arī mūsu mazajā pīļu dīķī.

  ReplyDelete
 9. apollo taisnība par commodity (pizza box) x86 serveriem. Lai gan vairāk domāju par lielākiem 4-8 socket Intel un AMD serveriem. Piemēram, pirmais Sun/Oracle kopējais garadarbs Exadata2 ir būvēts uz Intel serveriem. http://www.oracle.com/database/database-machine.html

  ReplyDelete
 10. Kas būs ar OpenOffice???
  Uztraukums liels.

  ReplyDelete
 11. Vai tāpat būs ari ar citām lietām? Nebūs perstpektīvas un nebūs priekš tām naudas.

  Kam vajadzīgi Sparc desktopi, ja visur ir wintel? Tas nekas ka krāmi, bet toties lēti.

  ReplyDelete
 12. tas, kas jau ir opensourcēts, piemēram OpenOffice, MySQL, utt., ir pagrūti (neiespējami) aizvērt. Cits jautājums, protams, būs, cik daudz vai maz kompānija turpmāk investēs attīstībā - laiks rādīs.

  ReplyDelete
 13. pareizi Evijs saka, tas kas opensourcēts - nekas nemainīsies - ja lietotāju kopiena būs pietiekoši liela/aktīva projekts turpinās dzīvot (skat. Wonderland vai Darkstar), ja paļauties uz to ka kāds turpinās iepludināt tajā naudu tikai tādēļ ka tas ir skaisti, visticamāk ka tā nenotiks. bet paskat kas notika ar Kenai - sākotnēji visiem tika izsūtīts paziņojums ka ar 1. aprīli Kenai būs oracle privāts un "ejat kur gribat", vakar gan paziņojums tika radikāli mainīts ... daudz kas vēl orakulim jāmācas lai sadzīvotu ar izstrādātāju kopienu ko Sun ir radījis šo gadu garumā.

  ar openoffice viss būs ok, tas tak ir pasludināts "strategic product", atšķirībā no citiem, daudz svarīgākiem... ;-)

  anyway, RIP Sun Micro

  ReplyDelete